NishNova

nishnova.nisantasi.edu.tr

Girişimci Kadınlar Nişantaşı'ndaydı

Nişantaşı Üniversitesi Ekonomi Kulübü 29 Mart 2018' de girişimci kadınları ağırladı. Hayatlarından ve girişimcilik  yolculuklarından bahseden davetliler, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak tecrübelerini paylaştı. 

Kadın yönetici oranlarının çok düşük olduğuna dikkat çekildi.

Didem Bakır: " Her zaman kendi markamı kurma hayalim vardı. "

Didem Alsoy: "Ben girişimciliğe bir çift çorap hikayesiyle başladım. Darüşşafaka'da okurken bir haftasonu pazara gitmiştim ve tezgahı dağılan bir amcaya yardım etmiştim. Çoraplarının fiyatını sorunca hediye etmek istemişti, ben de kabul etmeyince, eğer ona yardım edersem bir çiftini vereceğini söylemişti. Ben de o günden sonra her hafta pazara gidip amcaya yardım edip kazanç sağlamaya başlamıştım. Bir yerden sonra ünüm yayılmış, diğer tezgahlardaki insanlar da desteğe çağırır olmuştu. Darüşşafaka yerini değiştirince tabii pazar maceram da bitti. Ama sanıyorum ki benim girişimcilik ve çalışma hayatım böyle başlamıştı. 

Sonrasında katıldığım bir konferansta sorduğum bir soru ile konuşmacı benimle tanışmak istemiş ve iş teklif etmişti,  henüz üniversite ikinci sınıftayken bankada iş hayatım başlamış olmuştu.  Öğrendim ki en iyi patron, öğrenen ve geliştiren patronmuş. Bankacılık hayatından sonra gurur duyduğum en iyi işi yaptım. Türkiye'ye elektronik faturayı getirdim. Bu sayede de artık kağıt israfı yapılmıyor. Bundan onur duyuyorum. " 

Yayın Tarihi: 03.04.2018 - 10:21:44